PZU chce uzupełnić ofertę służby medycznej

PZU Zdrowie chce uzupełnić ofertę państwowej służby medycznej. Jak informuje „Rzeczpospolita”, należącej do Skarbu Państwa spółce mogłoby pomóc uregulowanie w prawie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

W planach spółki jest osiągnięcie do 2020 r. przychodów w wysokości 1 mld zł. Obecnie w sektorze zdrowotnym popularne są głównie abonamenty medyczne, które zwykle stanowią pakiet usług socjalnych, które oferuje pracodawca. Jednak kierownictwo PZU Zdrowie zwraca uwagę, że ubezpieczenia mają w Polsce potencjał rozwoju.

Poseł Tomasz Latos, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia podkreśla, że wprowadzanie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych w tym momencie nie jest dobrym pomysłem.

– Nie uważam za dobry pomysł rozpoczynania zmian właśnie od dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Jeżeli w związku z tym ta dyskusja będzie celowa to co najwyżej za dobrych kilka lat, kiedy system zostanie przebudowany i naprawiony. Uważam, że w tej chwili to zły moment by na ten temat prowadzić dyskusje i wprowadzać tego typu produkt na rynek. – mówi Tomasz Latos.

Obecnie resort zdrowia pracuje nad odejściem od składki zdrowotnej na rzecz oferowania obywatelom podstawowej opieki zdrowotnej. Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Władze resortu pracują teraz jednak nad uporządkowaniem koszyka świadczeń gwarantowanych przez państwo.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl