fot. Krzysztof Sitkowski -fb Warto Rozmawiać

Program „Warto rozmawiać” J. Pospieszalskiego ostatecznie usunięty z TVP

Dziś dowiedziałem się, że Jacek Kurski ostatecznie wyrzucił „Warto Rozmawiać” z ramówki telewizyjnej – oświadczył Janusz Pospieszalski, autor programu. Dziennikarz podjął decyzję o przeniesieniu swojej działalności do internetu.

Od ponad trzech miesięcy producent „Warto rozmawiać” oraz redakcja wielokrotnie zwracali się do zarządu TVP z zapytaniem, co będzie dalej. Nie otrzymali żadnej odpowiedzi. W piątek na portalu Wirtualne Media pojawił się artykuł, w którym Jacek Kurski oświadczył o wycofaniu programu z ramówki publicznego nadawcy.

– Oznacza to, że decyzja była dawno podjęta. (…) Jacek Kurski nakręca mnie, że urządzam „antyszczepionkową histerię”. Panie Prezesie, chyba nie widział Pan ani jednego programu informacyjnego własnej telewizji. Trzeba zobaczyć, co ci wszyscy eksperci, lekarze, ministrowie wygadują w studiach telewizyjnych. To oni napędzają psychozę, histerię, strasząc społeczeństwo kolejnymi falami oraz dawkami – zwrócił uwagę w filmie umieszczonym w serwisie YouTube Janusz Pospieszalski.

Sprawa dotyczy wyemitowanego 12 kwietnia 2021 r. odcinka programu „Warto rozmawiać”, w którym krytycznie oceniono strategię walki z pandemią koronawirusa, jaka została podjęta przez polski rząd. Komisja Etyki TVP tydzień później uznała, że było to naruszenie „obowiązujących w Telewizji Polskiej zasad etyki dziennikarskiej”. Jak argumentowano, w programie przedstawiono jedynie krytyczne opinie.

W opublikowanej w piątek rozmowie z portalem Wirtualne Media prezes TVP, Jacek Kurski, oświadczył, że „Warto rozmawiać” nie wróci na antenę.

„Myślę, że Janusz Pospieszalski sam się wykluczył, nakręcając histerię antyszczepionkową i atakując walkę rządu z pandemią. Trudno, był okres pewnej próby, wydawało się, że nastąpi jakieś uspokojenie. Tymczasem po stronie redakcji >>Warto rozmawiać<<, a także samego prowadzącego nastąpił zupełny >>odpał<< w tej sprawie – powiedział Jacek Kurski.

„Musi być jakaś społeczna dyscyplina. Jeżeli telewizja publiczna będzie nawoływać i sama wmawiać ludziom, że to, co proponuje władza w rozprawie z koronawirusem, jest błędem, to nic z tego nie będzie. Cała walka, cały wysiłek pójdzie na marne. To pewna nieodpowiedzialność. Janek Pospieszalski sam się zatem wypisał z publicznej telewizji” – dodał.

Prezes TVP nie wykluczył jednak powrotu „Warto rozmawiać” na antenę.

https://twitter.com/Janek_Warto/status/1431150264761868288?s=20

Janusz Pospieszalski powiedział, że w trakcie swojej pracy 11 razy był wyrzucany z Telewizji Polskiej. Odbywało się to w różny sposób, ale „nawet komuniści, którzy rezygnowali z naszej obecności na antenie, zapraszali nas do gabinetu i komunikowali nam to wprost”.

– To, że dowiadujemy się o tym za pośrednictwem mediów, pokazuje skalę zapaści etycznej, w jakiej dzisiaj tkwi prezes TVP, Jacek Kurski – wskazał.

Teraz dziennikarz będzie umieszczał swoje materiały w internecie. W serwisie YouTube funkcjonuje już kanał „Janusz Pospieszalski #WARTO”. Można go znaleźć [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl