Prof. Tadeusz Marczak: audyt rządów PO-PSL jest porażający

Audyt rządów Kolacji PO-PSL jest porażający – mówi prof. Tadeusz Marczak z Uniwersytetu Wrocławskiego. Ministrowie gabinetu premier Beaty Szydło przez kilka godzin podsumowywali wczoraj działalność resortów w ostatnich ośmiu latach. W swoich wystąpieniach wskazywali na liczne nieprawidłowości i rozrzutność.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że Polacy przez rządy Platformy Obywatelskiej i PSL- u stracili ok. 340 mld zł.

To mogło być osiem lat obowiązywania „Programu 500 plus”, 5 tys. nowo wybudowanych przedszkoli, 250 nowych szpitali i 1500 km autostrad – zaznaczyła szefowa rządu.

Prof. Tadeusz Marczak zaznacza, że te wyliczenia szokują.

– Mieliśmy świadomość tego, że występuje niegospodarność, marnotrawstwo, natomiast nie zdawaliśmy sobie sprawy z globalnej sumy. 340 mld zł zaprzepaszczone w czasach rządu tej koalicji jest rzeczą, która szokuje i musi skłaniać do głębokiej refleksji nad stanem polskiej polityki i nad stanem części naszej klasy politycznej – oznajmia Tadeusz Marczak.

Przygotowanie rządowego audytu otwarcia premier Beata Szydło zapowiedziała po raz pierwszy w swoim listopadowym expose.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl