Prof. Szyszko ws. Puszczy: Czekamy na spokojnie na rozprawę przed TS

Resort środowiska czeka spokojnie do 12 grudnia na rozprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Puszczy Białowieskiej – powiedział minister środowiska prof. Jan Szyszko.

W Radiu Maryja polityk odniósł się do ataków tzw. totalnej opozycji, części środowisk ekologicznych oraz unijnych instytucji, które krytykują resort ws. działań ochronnych podejmowanych w Puszczy Białowieskiej.

Minister Jan Szyszko powiedział, że za poprzednich rządów z pobudek ideologicznych zmieniono sposób zarządzania i użytkowania Puszczy, co doprowadziło do obecnej, trudnej sytuacji, czyli gradacji szkodników i zaniku siedlisk. [czytaj więcej]

Wskazał, że polski rząd udowodni przed Trybunałem Sprawiedliwości, że jego działania są zgodne z prawem. Dodał, że podjęte będą również starania, by wskazać winnych tragedii w Puszczy.

– Te koła liberalno-lewackie za wszelką cenę chcą osiągnąć jakiś sukces. Nie udaje im się to w żaden sposób. Czekamy spokojnie do 12 grudnia tego roku. Ja mam nadzieję, że stanę również przed obliczem wysokiego Trybunału Sprawiedliwości UE, gdzie pokażemy, udowodnimy, że Polska działa zgodnie z prawem, a błędy popełnione poprzednio trzeba będzie rzeczywiście naprawić. I tu będziemy się starali poszukać winnych, którzy doprowadzili do ogromnej tragedii Puszczy Białowieskiej, do ogromnej tragedii miejscowej ludności, która jest autorem tego wspaniałego dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego, jakim jest Puszcza Białowieska. Myślę, że prawda zwycięży – akcentował prof. Jan Szyszko.

W poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że oprócz sytuacji wyjątkowej i bezwzględnie koniecznej do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, Polska musi natychmiast zaprzestać wycinki w Puszczy Białowieskiej. Za złamanie tego zakazu grozi 100 tys. euro kary dziennie.

Resort środowiska podkreślił, że Polska w 100 proc. realizuje postanowienie Trybunału oraz prawo europejskie ws. Puszczy Białowieskiej.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl