Prof. Bogusław Wolniewicz: „opętańczy atak na Radio Maryja”

Atak Tygodnika Powszechnego na Radio Maryja i o. Tadeusza Rydzka to opętańcza napaść na toruńską rozgłośnię – akcentuje filozof prof.  Bogusław Wolniewicz. Przypomnijmy, że dominikanin o. Ludwig Wiśniewski na łamach tygodnika oskarżył Dyrektora Radia Maryja o rozbijanie Kościoła i Narodu.

Marsze w obronie TV Trwam to według tygodnika lekcje uczące, jak zniszczyć Ojczyznę i Kościół. Słów krytyki nie zabrakło też pod adresem części biskupów, którzy rzekomo manipulują słowami Benedykta XVI.

Prof. Bogusław Wolniewicz podkreśla, że w artykule jest pełno pomówień i krętactwa.

Co znaczy ta napaść na Radio Maryja i to w tym właśnie momencie? Moim zdaniem znaczy to tyle, że siły czwartej międzynarodówki, tej tęczowo – globalnej oraz ich ekspozytura w Kościele podjęły wielką próbę przeforsowania na konklawe wyboru takiego Papieża, jaki byłby po ich myśli – powiedział prof. Bogusław Wolniewicz.

Polski filozof dodaje, że w ataku na Radio Maryja, chodzi przede wszystkim o uderzenie w polski  Kościół, będący obecnie najsilniejszym bastionem katolicyzmu w Europie.

Ja myślę, że w tym ataku opętańczym nie chodzi tylko o Radio Maryja. Myślę, że tu chodzi w ogóle o polski Kościół tzn. o polską gałąź Kościoła Powszechnego. W tej chwili Kościół w Polsce jest w Europie najsilniejszym bastionem katolicyzmu. Chodzi tu o uderzenie nie tylko w Radio Maryja, tylko o uderzenie w Kościół polski, o spacyfikowanie Kościoła polskiego. Radio Maryja naturalnie jest osią krystalizacyjną wokół której, w tej chwili organizuje się masowe poparcie dla Kościoła Katolickiego – dodał prof. Bogusław Wolniewicz.
 

Rozmowa z prof. Bogusławem Wolniewiczem


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj