fot. twitter.com

Prezydent Niemiec z wizytą w Polsce

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wraz z małżonką rozpoczną dziś dwudniową wizytę w Polsce. Głowa niemieckiego państwa spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą. Przedstawiciele obu państw wezmą udział w konferencji „Polska i Niemcy w Europie”.

Wizyta niemieckiej pary prezydenckiej rozpocznie się od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Następnie w pałacu odbędzie się rozmowa w cztery oczy Franka Waltera-Steinmeiera i Andrzeja Dudy. Głowa niemieckiego państwa złoży także wieniec kwiatów pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Jednym z głównych punktów tego dnia będzie konferencja zatytułowana „Polska i Niemcy w Europie” zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na której przedstawiciele tych krajów będą mieli swoje wystąpienia.

Według szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, Andrzej Duda będzie mówił m.in. o tym, jak ważna w polityce europejskiej jest suwerenna Polska oraz o potrzebie zachowania transatlantyckiej jedności. Polski prezydent przedstawi dziś także wnioski z zakończonej miesięcznej prezydencji Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

TV Trwam News/RIRM

drukuj