Premier Szydło podpisała list w obronie Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Premier Beata Szydło podpisała list w obronie Radia Maryja i Dyrektora rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka. Dołączyła tym samym do grona ponad 2,5 tysiąca osób, które dotychczas poparły pismo do Ojca Świętego Franciszka wystosowane przez poseł Annę Sobecką.

Jest ono odpowiedzią, na anonimową petycję skierowaną do Papieża ws. rzekomej politycznej i sprzecznej z katolicyzmem działalności o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

W liście zwrócono uwagę, że przez wiele lat swojej działalności Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe otrzymały liczne wsparcie ze strony Kościoła katolickiego, a także wielu organizacji samorządowych i stowarzyszeń.

Dotychczas wśród sygnatariuszy listu w obronie Radia Maryja i o. Dyrektora Tadeusza Rydzyka CSsR znalazły się liczne osoby życia publicznego – ministrowie, parlamentarzyści i europosłowie, wśród nich m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, szef kancelarii premiera Beata Kempa oraz ministrowie obrony, spraw wewnętrznych, rodziny, infrastruktury, rolnictwa czy energii.

List można podpisać na stronie internetowej www.citizengo.org.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl