fot. PAP/Tytus Żmijewski

Premier Szydło podpisała list w obronie Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Premier Beata Szydło podpisała list w obronie Radia Maryja i Dyrektora rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka. Dołączyła tym samym do grona ponad 2,5 tysiąca osób, które dotychczas poparły pismo do Ojca Świętego Franciszka wystosowane przez poseł Annę Sobecką.

Jest ono odpowiedzią, na anonimową petycję skierowaną do Papieża ws. rzekomej politycznej i sprzecznej z katolicyzmem działalności o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

W liście zwrócono uwagę, że przez wiele lat swojej działalności Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe otrzymały liczne wsparcie ze strony Kościoła katolickiego, a także wielu organizacji samorządowych i stowarzyszeń.

Dotychczas wśród sygnatariuszy listu w obronie Radia Maryja i o. Dyrektora Tadeusza Rydzyka CSsR znalazły się liczne osoby życia publicznego – ministrowie, parlamentarzyści i europosłowie, wśród nich m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, szef kancelarii premiera Beata Kempa oraz ministrowie obrony, spraw wewnętrznych, rodziny, infrastruktury, rolnictwa czy energii.

List można podpisać na stronie internetowej www.citizengo.org.

RIRM

drukuj