Premier: sklejamy i scalamy Polskę silną gospodarką i mocniejszą rodziną

Słowa „co nas podzieliło, to się już nie sklei” traktujemy, jako wyzwanie; to jest nasze najważniejsze zadanie i zwyciężymy na tym polu; sklejamy i scalamy Polskę silną gospodarką i mocniejszą rodziną – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Premier na niedzielnej konwencji PiS w Warszawie nawiązał do słów poety Jarosława Marka Rymkiewicza: „co nas podzieliło, to się już nie sklei”.

„To są smutne słowa, ale my w nie nie wierzymy, ja w nie nie chcę wierzyć” – dodał.

Podkreślił, że traktuje je jako „zadanie dla Polski”.

„My tę Polskę właśnie sklejamy. I to jest nasze najważniejsze zadanie. I zwyciężymy tu” – powiedział.

Odpowiedziały mu okrzyki z sali: „Zwyciężymy”.

„Oczywiście, że zwyciężymy. A sklejamy ją drogami, mostami, sieciami kolejowymi, które zwijały się w czasach naszych poprzedników przez te 8 lat, PSL zwijał do wielu miejscowości małych, do wsi, ile stacji zniknęło, mieszkańcy dokładnie to wiedzą” – mówił dalej Mateusz Morawiecki.

Jak przekonywał premier, PiS scala Polskę „silną gospodarką, mocniejszą rodziną tak, by Polska była w tej sferze materialnej, ale również w naszych sercach, jedną ojczyzną dla nas wszystkich”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl