Premier M. Morawiecki: Nasz program dla Polski to budowanie i tworzenie miejsc pracy

Nasz program dla Polski to budowanie, rozwijanie i tworzenie miejsc pracy – mówił w sobotę w Wałbrzychu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że Wałbrzych to miasto, które bardzo straciło na transformacji.

Premier spotkał się w sobotę wieczorem w Wałbrzychu z mieszkańcami tego miasta i poparł kandydata PiS w wyborach na prezydenta Wałbrzycha Ireneusza Zyskę.

„Wałbrzych bardzo stracił w procesie transformacji; został pozostawiony sam sobie. Nie chcemy, by tak piękne miasto z tradycjami było pozostawione same sobie i taki gospodarz jak Ireneusz Zyska zmieni obliczę Wałbrzycha” – mówił premier.

Dodał, że „spadkobiercy tych, którzy likwidowali przemysł w Wałbrzychu dziś nadal nawołują do likwidacji posterunków policji, urzędów wojewódzkich, torów kolejowych”.

„Nasz program dla Polski i Wałbrzycha to budować, rozwijać i tworzyć miejsca pracy, łączyć infrastrukturalnie każdy zakątek Polski” – mówił premier RP.

Premier podkreślił, że obecna formacja rządząca bardzo szanuje konstytucję.

„Za naszych czasów wolność zajrzała pod te strzechy, do tych domów, które dawniej były de facto tej wolności pozbawione. Bo to rząd PiS przeznaczył ogromne środki na cele społeczne zabrane mafiom vatowskim” – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał, że dziś Wałbrzych jest czwartą najbardziej zadłużoną gminą w kraju.

„My musimy stworzyć nowe perspektywy rozwoju dla Wałbrzycha, takie nowe perspektywy gwarantuje nasz kandydat – Ireneusz Zyska” – mówił premier.

Dodał, że Wałbrzych był „wyrzutem sumienia III RP”.

„Jechałem przez Wałbrzych i wiedziałem, że domy w tym mieście potrzebują termomodernizacji. Cieplejszy dom, niższe rachunki, więcej pieniędzy w kieszeni Wałbrzyszan” – mówił premier.

Mateusz Morawieckie pokreślił, że potrzeba uczciwych kandydatów w wyborach na różne szczeble samorządów, w tym do sejmiku wojewódzkiego.

„Podkreślam wagę współpracy między różnymi szczeblami samorządowymi. Dlatego wybierzcie odpowiednich kandydatów do sejmiku” – powiedział premier.

Premier zwrócił również uwagę na spadającą liczbę mieszkańców Wałbrzycha.

„Ta depopulacja musi się zakończyć, bo to piękne miasto, które może być rozsadnikiem innowacyjności. Można tu tworzyć nowe miejsca pracy, ale potrzebna jest dobra infrastruktura” – mówił.

Mateusz Morawiecki powiedział też, że obecny obóz rządzący nie ma „takiej siły mediów jak jego przeciwnicy”.

„Oni mają potężne radia, telewizje, internet, nasza siła jest oddolna. Naszą siła jest obywatelska postawa, naszą siłą jest prawdziwy patriotyzm, gospodarczy patriotyzm, lokalny patriotyzm. Tylko dzięki waszej postawie możemy zwyciężyć” – mówił.

Premier przyjechał do Wałbrzycha „PiS-busem”. Wcześniej był w Jelczu-Laskowicach i na regionalnej konwencji PiS we Wrocławiu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl