fot. PAP/Adam Warżawa

Premier M. Morawiecki: Będziemy iść drogą zwiększania dochodów i roli polski portów

Będziemy iść drogą zwiększania dochodów i roli portów w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu; z morzem wiążemy wielkie nadzieje – mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas konwencji regionalnej w Gdańsku.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że w 2015 r. w podatkach, opłatach od towarów, które wpływały przez polskie porty, Polska otrzymała w cłach i podatkach 18 mld zł, a po czterech latach będzie to 40 mld zł.

„My z morzem, z naszym oknem na świat, wiążemy wielkie nadzieje – jest to dla nas jeden z nerwów naszej gospodarki. Oczywiście nie wszystko udało się zrobić w ciągu 3, 3,5 roku, ale tą drogą, jeśli wyborcy nam zaufają, będziemy kroczyć – zwiększania dochodów i roli portów w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Świnoujściu i innych mniejszych portów i ta droga będzie drogą ogromnego sukcesu” – mówił szef rządu.

„Plany inwestycyjne, które są przed nami, pokazują pomorzanom, wszystkim mieszkańcom Polski, że to okno na świat będzie wyremontowane, będzie jeszcze szerzej otwarte, jeszcze bardziej nowoczesne. A propos ostatnich doniesień – framugi, parapety, ościeżnice zostawimy, tylko wymienimy na nowe, większe okno” – dodał premier Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl