Pos. Małecki o sprawie TK: mur w postaci PO i Nowoczesnej

Jest mur w postaci Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, które nie chcą zrobić ani kroku wstecz – ocenił Maciej Małecki. Poseł Prawa i Sprawiedliwości reprezentował wczoraj formację rządzącą na rozmowach klubów parlamentarnych ws. rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Spotkanie odbyło się w Sejmie z inicjatywy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po rozmowach lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył, że Ewentualny kompromis ws. TK będzie możliwy tylko po publikacji orzeczeń TK i zaprzysiężeniu trzech sędziów Trybunału.

Poseł Maciej Małecki mówił w Polskim Punkcie Widzenia na antenie TV Trwam, że porozumienie wymaga ustępstw z dwóch stron.

– Dojście do porozumienia polega na tym, że jedna strona robi krok do tyłu. PiS zrobiło krok do tyłu, bo Polacy są tego warci. Natomiast z drugiej strony mamy mur w postaci PO i Nowoczesnej, którzy tupią, skaczą i krzyczą i nie robią ani kroku do tyłu. Tu odnosimy wrażenie, że dla niektórych polityków im gorzej będzie w Polsce, tym lepiej. Ale najbardziej przykre i smutne w tym jest, że mamy w Polsce grupę polityków, którzy dla własnych ambicji objeżdżają europejskie stolice i skarżą na Polskę. Powiem mocniej – szczują na Polskę. Próbują zainteresować inne ośrodki do jakiejś politycznej interwencji w Polsce – powiedział polityk.

Podczas gdy w Sejmie rozmawiali przedstawiciele klubów, w Kancelarii Premiera odbyła się rozmowa szefowej polskiego rządu Beaty Szydło z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Obydwoje zgodzili się, że rozwiązanie konfliktu wokół TK można wypracować tylko w Polsce. Dziś Frans Timmermans ma poinformować komisarzy o rezultatach swoich wczorajszych rozmów.

RIRM

drukuj