fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Ponad 22 mln zł straty Skarbu Państwa. Sikorski kupił od Brytyjczyków polską własność

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pod kierownictwem Radosława Sikorskiego zakupiło od Brytyjczyków polską własność za ponad 22,5 mln zł – informuje portal TVP Info. Chodzi o byłą rezydencję ambasadora brytyjskiego, która znajduje się przy ul. Bagatela 5 w Warszawie. Transakcję zawarto w 2013 r.

Tymczasem – jak informuje portal TVP Info – działka, na której stoi budynek, była oddana Brytyjczykom w wieczystą dzierżawę. Termin użytkowania wygasłby w 2040 r., a wtedy posesja i nieruchomość wróciłyby do Skarbu Państwa.

Obecne kierownictwo Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformowało już organy ścigania w tej sprawie – mówi rzecznik resortu Joanna Wajda.

Mogę potwierdzić, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych złożyło zawiadomienie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w dn. 20 grudnia 2016 r. w sprawie podejrzenia działania na szkodę interesu publicznego. Nieprawidłowości ujawniła kontrola wewnętrzna przeprowadzona w resorcie w ubiegłym roku. Z uwagi na prowadzone śledztwo nie możemy udostępniać szczegółowych informacji w tej sprawie – informuje rzecznik resortu spraw zagranicznych.

To niejedyna nieprawidłowość, która miała miejsce w MSZ pod kierownictwem Radosława Sikorskiego. Obecne kierownictwo resortu zawiadomiło też prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z budową ambasady w Berlinie oraz zamianą działek w Warszawie między resortem a Uniwersytetem Warszawskim.

 

RIRM

drukuj