Ponad 1 mln 400 tys. wniosków na program Rodzina 500+

Już ponad połowa uprawionych rodziców i opiekunów złożyła wnioski o środki z programu Rodzina 500+. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że po dwóch tygodniach od rozpoczęcia programu jest ich już ponad 1 mln 400 tys.

Duża część wniosków została złożona drogą internetową m.in. za pomocą bankowości elektronicznej. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, podkreśla, że program funkcjonuje prawidłowo i cieszy się dużym powodzeniem.

Nie potwierdziły się obawy, że będą duże zatory, że samorządy sobie nie poradzą – samorządy dobrze się przygotowały. Chcemy jak najlepiej dla ludzi i ten program jest dla rodzin. Z tych spotkań, które odbywaliśmy i to, co do nas dociera wiemy, że program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Przy większych możliwościach budżetu, można by było ten program poprawić, ale na ten moment budżetu państwa na te rozszerzenie nie stać. Wszystkie głosy natomiast zbieramy, będziemy mieć w ciągu pierwszego roku funkcjonowania przegląd tego systemu. Jeśli trzeba będzie coś poprawić to jak najbardziej dokonamy takiej zmiany – wskazał Stanisław Szwed.

Rządowy program Rodzina 500+ ruszył 1 kwietnia. O świadczenia na rzecz dzieci może się ubiegać ok. 2 mln 700 tys. rodziców i opiekunów. Wsparciem państwa ma zostać objętych blisko 4 miliony dzieci.

Program 500+ był jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Przewiduje on wypłatę 500. zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a dla rodzin o niskich dochodach świadczenie również dla pierwszego dziecka.

RIRM

drukuj