Polska wydali czterech rosyjskich dyplomatów

Polska podjęła decyzję o uznaniu za persona non grata czterech dyplomatów rosyjskich; to wyraz solidarności z Wielką Brytanią – powiedział w poniedziałek szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz.

„Polska podjęła decyzję o uznaniu za persona non grata czterech dyplomatów rosyjskich” – poinformował szef MSZ.

Jak mówił, jest to reakcja na próbę otrucia b. pułkownika rosyjskiego wywiadu GRU i brytyjski agenta Siergieja Skripala.

„Chcę podkreślić, że decyzja jest wyrazem solidarności Polski z Wielką Brytanią” – podkreślił minister.

Dodał, że informacja ta została przekazana ambasadorowi Rosji w Polsce podczas w poniedziałkowego spotkania w MSZ z wiceministrem Piotrem Wawrzykiem.

W ocenie min. Czaputowicza, Wielka Brytania stała się celem „bezprecedensowego ataku jakim było pierwsze w historii powojennej Europy celowe użycie broni chemicznej przeciwko grupie cywilów na obszarze Europy”.

Jak podkreślił minister, MSZ podjęło tę decyzję po konsultacji z premierem Mateuszem Morawieckim, „partnerami zagranicznymi” oraz „innymi instytucjami Rzeczpospolitej”. To „część szerszej reakcji społeczność międzynarodowej”, w tym UE i NATO – dodał Jacek Czaputowicz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl