fot. Tomasz Strąg

ZUS uruchomiło usługę możliwości podglądu historii realizacji Polskiego Bonu Turystycznego

Od soboty na Platformie Usług Elektronicznych ZUS można sprawdzić historię transakcji zrealizowanych bonem turystycznym. Przedsiębiorcy, którzy chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny, mogą się zapisywać na listę podmiotów od 25 lipca. Aktualnie zrobiło to ponad 13 tys. firm.

O bon zawnioskował już blisko 470 tys. osób.

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, wskazała, że realizacje Polskiego Bonu Turystycznego przebiega zgodnie z planem. Dodała, że system obsługujący program działa sprawnie.

– Od soboty dostępna jest usługa, która polega na możliwości podglądu historii realizacji uprawnień wynikających z Polskiego Bonu Turystycznego. Oznacza to, że wszyscy uprawnieni, ale także podmioty uczestniczące będą wiedziały na jakim są etapie korzystania z tych uprawnień czy też odpłatności za usługi. Przypominam, że mamy obowiązek ustawowy 14 dni, jeżeli chodzi o rozliczenie się z przedsiębiorcami turystycznymi. W przyszłym tygodniu uruchamiamy dedykowane tym transakcjom centrum – poinformowała prof. Gertruda Uścińska.

Bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2022 roku. Nie podlega on wymianie na gotówkę i inne środki płatnicze.

Polski Bon Turystyczny powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy. Świadczenie w wysokości 500 zł jest przyznawane na każde dziecko do 18 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych 1000 zł. Bon ma formę cyfrowego kodu. Uprawnionych do świadczenia jest 6,5 mln dzieci.

RIRM

drukuj