fot. flickr

Zagraniczne organizacje pro-life wspierają projekt „Zatrzymaj aborcję”

Obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” jest wspierany m.in. przez zagraniczne organizacje pro-life. Jego celem jest ochrona dzieci nienarodzonych przed tzw. aborcją. Polscy parlamentarzyści nie chcą jednak procedować ustawy.

Projekt „Zatrzymaj aborcję” wspierają m.in. Federacja Stowarzyszeń Katolickich oraz Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”.

– To jest aż 45 organizacji z 20 krajów Europy – wskazał Jakub Bałtroszewicz, Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”.

Do tego grona dołączyła kolejna Fundacja Jérôme’a Lejeune’a.

– Jérôme Lejeune odkrył etiologię zespołu Downa. Pod apelem o to, by osoby niepełnosprawne, osoby z zespołem Downa były traktowane tak samo, jak zdrowe dzieci, podpisała się nie tylko Fundacja Jérôme’a Lejeune’a, ale także wdowa po nim Berthe Lejeune – mówił Jakub Bałtroszewicz.

Fundacja wskazała, że projekt „Zatrzymaj aborcję” to krok w kierunku równości pomiędzy osobami niepełnosprawnymi i tymi zdrowymi. Co więcej, tzw. aborcja – ze względu na upośledzenia – narusza konwencję o prawach osób niepełnosprawnych.

– Jest duża nadzieja, że Polska da przykład naszemu kontynentowi i sprawi, że osoby niepełnosprawne – z wadą genetyczną czy chore – będą traktowane tak, jak osoby pełnosprawne. Nie będą traktowane gorzej – wskazał przedstawiciel Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”.

Mimo to projekt utkwił w sejmowej komisji.

– Komisja tłumaczy się cały czas tym, że czeka na jakieś mityczne opinie. Ja powiem bardzo twardo, być może zbyt mocno, ale jednoznacznie: Jakie opinie komisja potrzebuje, aby zdecydować się na rekomendację za zaprzestaniem zabijania chorych dzieci – zaznaczył Jakub Bałtroszewicz.

Projekt trafił do Sejmu w listopadzie ubiegłego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj