Zachodniopomorskie: Zbigniew Bogucki nowym wojewodą

Zbigniew Bogucki 30 listopada obejmie funkcję wojewody zachodniopomorskiego. Powołanie wręczył mu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker – poinformowały w sobotę służby prasowe wojewody. Bogucki zastąpi Tomasza Hinca, który ma być prezesem Grupy Azoty.

Zbigniew Bogucki ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Pracował w zachodniopomorskim oddziale wojewódzkim NFZ. Do 2012 r. był prokuratorem, później założył własną kancelarię adwokacką. Do momentu objęcia funkcji wojewody był radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

„Dziękuję Panu Premierowi za zaufanie, którym zostałem obdarzony; to dla mnie honor i godność. Jednocześnie czuję olbrzymią odpowiedzialność, która od poniedziałku będzie na mnie spoczywać za losy 1,7 mln mieszkańców naszego województwa w tym szczególnie trudnym czasie walki, którą wszyscy toczymy z pandemią” – podkreślił cytowany przez służby prasowe Zbigniew Bogucki, odbierając powołanie na wojewodę zachodniopomorskiego.

Zaznaczył, że dbanie o dobro Rzeczypospolitej i jej mieszkańców, w tym wypadku szczególnie Pomorza zachodniego będzie dla niego „najwyższym nakazem”.

Ustępujący ze stanowiska wojewody Tomasz Hinc, podziękował za możliwość sprawowania tej „zaszczytnej funkcji” przez 1000 dni.

„Powierzone mi zadania przedstawiciela rządu w terenie starałem się wypełniać jak najlepiej, a w codziennej pracy – dbać o rozwój województwa, poprawę jakości życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz pomyślność. Dziękuję wszystkim, którzy mnie w tej pracy wspierali. Mojemu następcy życzę powodzenia i wytrwałości, bo wiem, jak ciężka praca go czeka” – powiedział Tomasz Hinc, który wojewodą jest od 5 marca 2018 r., a swoje urzędowanie na tym stanowisku zakończy w niedzielę. 1 grudnia obejmie prezesurę nad Grupą Azoty.

PAP

drukuj