fot. Tomasz Strąg

XI Pielgrzymka Akademicka WSKSiM na Jasną Górę

Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej po raz 11. udaje się dziś na Jasną Górę. Tegorocznej pielgrzymce studentów, wykładowców i absolwentów uczelni przed tron Częstochowskiej Pani towarzyszy hasło: ,,Maryjo Królowo Polski! Umacniaj w nas ducha niepodległości”. Nawiązuje ono do przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Środowisko akademickie pielgrzymując na Jasną Górę szczególną modlitwą otoczy naszą ojczyznę – mówi Aleksandra Trelińska, studentka III roku dziennikarstwa w WSKSiM.

W tym roku przyświeca nam jeden szczególny cel – modlitwa za naszą ojczyznę w 100-lecie odzyskania niepodległości. Każda pielgrzymka studentów, czy to na Jasną Górę czy do Kalisza, jest wydarzeniem szczególnym – umacnia naszą wiarę, jest okazją do rozmowy, kontemplacji i przypomnienia sobie, że w naszym zabieganym studenckim życiu liczy się jednak coś więcej. Myślę, że dzięki temu wyjazdowi wrócimy mocniejsi i łatwiej będzie nam stawić czoła studenckiej rzeczywistości. Mam tu na myśli zbliżające się obrony licencjackie i magisterskie, w czasie których opieka Matki Bożej przyda nam się w szczególności – wskazuje Aleksandra Trelińska.

Głównym punktem pielgrzymki będzie wspólna Eucharystia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, która rozpocznie się o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

Po Mszy św. studenci zapoznają się z historią narodowego maryjnego sanktuarium i jego drogocennym patrymonium.

Na zakończenie pielgrzymki wszyscy uczestniczyć będą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj