fot. flickr.com

Wszystkich Świętych tylko na południowym-zachodzie Polski deszczowo

Jak informuje IMGW, Europa południowa i centralna znajdować się będą pod wpływem wyżów. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim i północno-zachodnią Rosją.

Polska będzie pomiędzy niżami znad Europy północnej oraz wyżem znad Alp. Z zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, wysoko w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie do 9 st. w centrum i do 12 st. na północnym zachodzie. Na Pogórzu Karpackim temperatura od 3 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, powodujący w Karpatach zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach początkowo opady śniegu. Temperatura minimalna od 4 st. na południowym wschodzie Polski do 10 st. na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, na wybrzeżu dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w górach przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Na północy i wschodzie Polski prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 8 st. do 12 st., a na Śląsku i w Małopolsce od 12 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na Podkarpaciu do 70 km/h, na wybrzeżu dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj