fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

WSKSiM w Toruniu oferuje nowe kierunki studiów

Rok szkolny w pełni. Niebawem rozpocznie się rok akademicki. Wiele uczelni wciąż prowadzi nabór na studia i przyjmuje w swoje szeregi absolwentów szkół średnich. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w tym roku poszerza ofertę kształcenia o nowe kierunki.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozszerza swoją ofertę studiów. Od października jednym z nowych kierunków będzie pielęgniarstwo.

– Są to studia stacjonarne pierwszego stopnia – poinformował o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor uczelni.

Kształcenie kadry pielęgniarskiej jest potrzebne ze względu na duży deficyt w tym zawodzie – zauważył rektor.

– Biorąc pod uwagę obecny stan zagrożenia zdrowotnego ludzi, widzimy, jak wielka jest misja i potrzeba dobrych pielęgniarzy, dobrych pielęgniarek, o wysokich standardach etycznych, gdzie życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest z taką samą wrażliwością i pieczołowitością chronione – podkreślał o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Bycie pielęgniarką to ogromne powołanie – dodał.

– Potrzebujemy pielęgniarki i pielęgniarzy, którzy ukochają wartość życia ponad wszystko i swoje życie poświęcą tej profesji, która jest szczególną misją – zaznaczył redemptorysta.

A misją uczelni jest kształcenie studentów w myśl dewizy: „Fides, Ratio et Partia”, czyli wiara, rozum i Ojczyzna. Na wszystkich kierunkach, nie tylko na pielęgniarstwie.

– Zaczęliśmy od dziennikarstwa, (…) aby informować człowieka o prawdzie, aby człowiek był na służbie prawdy, żeby człowiek nie był manipulowany, by jego godność była szanowana – tłumaczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Oferta uczelni obejmuje także studia podyplomowe. Jednym z nowych kierunków będzie „Organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia”. Zajęcia w toruńskiej uczelni będą prowadzone od października w formie stacjonarnej.

– Mamy tyle przestrzeni w naszej uczelni, że możemy zapewnić bezpieczeństwo sanitarne, które da luksus psychiczny studentom i wykładowcom – zaznaczył rektor.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR dodał, że dla uczelni to wielka radość, bo nieodłącznym elementem studiów jest budowanie wspólnoty.

Więcej informacji na temat oferty i zasad rekrutacji można uzyskać na stronie uczelni [tutaj]. https://wsksim.edu.pl/

TV Trwam News

drukuj