W WSKSiM ruszają wakacyjne warsztaty medialne i muzyczne

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęły się dziś wakacyjne warsztaty muzyczne. Bierze w nich udział młodzież, która lubi śpiewać, a także gra na instrumentach. Jutro natomiast ruszają m.in. warsztaty dziennikarskie. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Nowe widnokręgi; dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Młodzi ludzie pod okiem ekspertów przez kilka dni będą uczestniczyć w warsztatach m.in. radiowych, telewizyjnych, politologicznych, ale też muzycznych, aktorskich i tanecznych.

Warsztaty muzyczne prowadzi Zbigniew Małkowicz z Zespołem Muzyki Sakralnej „Lumen”.

To już są kolejne warsztaty. Pierwsze były w 2011 r. W tym roku zgłosiło się bardzo dużo ludzi. Są instrumentaliści: oboje, flety, klarnety, gitary i oczywiście osoby śpiewające. Dobra muzyka potrafi dotrzeć tam, gdzie nawet słowo nie dotrze. Potrafi poruszyć takie pokłady ludzkiej duszy i ludzkiego serca, których słowo nie poruszy. Chcemy za pomocą muzyki służyć innym młodym ludziom, którzy tu też przyjdą – podkreślił Zbigniew Małkowicz.

Uczestnicy warsztatów będą mogli także zobaczyć studia radiowe i telewizyjne oraz zwiedzą Toruń. W programie nie zabraknie również modlitwy.

  1. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor uczelni, zwrócił uwagę, że w tym roku warsztaty odbywają się tuż po Światowych Dniach Młodzieży.

-Widać, że ta młodzież jest rozpalona tym świadectwem młodzieży całego świata, która skupiła się wokół następcy św. Piotra w Krakowie. Myślę, że ta radość ŚDM będzie w czasie tych warsztatów przedłużona. Widzimy, że jest liczna grupa młodzieży, która przyjechała z instrumentami właśnie na te warsztaty muzyczne. Jestem po pierwszym spotkaniu. Już jest rodzinna atmosfera, atmosfera takiej życzliwości. Niektórych już znamy, młodzież już też tutaj siebie rozpoznaje bardzo szybko – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Wakacyjne letnie warsztaty muzycznodziennikarskie w toruńskiej uczelni potrwają do 27 sierpnia. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Maryja.

 


RIRM

 

drukuj