fot. Karolina Sabaj

Wrocław: PiS przedstawiło kandydatów do PE z okręgu dolnośląsko-opolskiego

Na liście PiS w okręgu dolnośląsko-opolskim znajdują się kandydaci reprezentujący różne ugrupowania tworzące z nami koalicję – powiedział we Wrocławiu wiceprezes PiS Adam Lipiński prezentując kandydatów do PE. Listę w tym okręgu otwiera szefowa MEN Anna Zalewska.

Adam Lipiński podkreślił, że na liście są przedstawiciele PiS, Solidarnej Polski, Porozumienia oraz Prawicy.

„Jest to zatem lista koalicyjna, na której znaleźli się kandydaci z różnych okręgów wyborczych w regionie” – mówił.

Listę w okręgu dolnośląsko-opolskim otwiera szefowa MEN Anna Zalewska.

„Idziemy drużyną przygotowaną do pełnienia funkcji europarlamentarzystów. Chcemy godnie reprezentować swój kraj i upominać się o interesy Polek i Polaków” – mówiła Anna Zalewska.

Minister przypomniała, że PiS przedstawił 12-punktową Deklarację Europejską.

„To jest nasze zobowiązanie, by mówić i działać na rzecz europejskich rodzin, wartości, bezpiecznych granic, wspólnego i zrównoważonego rynku, bezpieczeństwa energetycznego, odpowiedzialności za właściwą politykę klimatyczną” – podkreśliła.

Dodała, że w UE ważne są nie tylko państwa, ale i regiony.

„Zaraz po wyborach będziemy nie tylko dyskutować i walczyć o jak największy budżet dla Polski, ale również dla poszczególnych regionów” – zapewniła.

„Dwójką” na dolnośląsko-opolskiej liście jest minister w KPRM Beata Kempa.

„Kłamstwem jest mówienie o tym, że chcemy wyjścia polski z UE; tak nie jest i nie będzie” – stwierdziła.

Dodała, że ważna jest pozycja Polski w UE oraz zagadnienia związane z migracją.

„Ważne jest to, aby UE miała plan wobec zbliżającego się widma migracji, jeszcze większego niż to co było do tej pory, gdyż za kilkanaście lat ludność Afryki będzie stanowiła 50 proc. ludności świata. Europa stanie przed tym problemem, musi być o krok przed przemytnikami ludzi i chronić swoje granice” – mówiła.

Beata Kempa wskazała również na „kwestie autonomii reformy wymiaru sprawiedliwości”.

„Mamy w Polsce pełne prawo do reformowania wymiaru sprawiedliwości, to gwarantują nam stosowne traktaty. Chcemy by nas w tej materii szanowano, tak jak my szanujemy inne kraje” – mówiła minister.

Na trzecim miejscu na liście znalazł się europoseł Sławomir Kłosowski, na czwartym prof. Andrzej Kisielewicz, a na piątym – senator Aleksander Szwed, szóste miejsce otrzymał senator Rafał Ślusarz, a „siódemką” została posłanka Katarzyna Czochara. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jacek Baczyński, Beata Żołnieruk z Porozumienia oraz posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl