WOT pozostają w gotowości do udzielenia wsparcia w walce z koronawirusem

Wojska Obrony Terytorialnej pozostają w gotowości do udzielenia wsparcia w walce z koronawirusem. Dowódcy brygad OT pozostają w kontakcie z wojewodami, uczestniczą w posiedzeniach zespołów oceniających i planujących ewentualne działania – poinformował rzecznik tej formacji ppłk Marek Pietrzak.

Rzecznik WOT poinformował, że formacja ta pozostaje „w gotowości do udzielenia wsparcia w walce z koronawirusem”.

„Zakres ewentualnych działań mógłby dotyczyć na przykład wsparcia systemu opieki zdrowotnej, głównie w obszarze logistyki, wsparcia społeczności lokalnych i jej zasobów – wsparcie takie może być udzielone w zakresie logistyki oraz oceny sytuacji osób starszych. Oprócz tego jesteśmy w gotowości do podjęcia działań ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania wirusa” – poinformował ppłk Pietrzak.

Zapewnił też, że dowódcy brygad OT pozostają w bezpośrednim kontakcie z wojewodami, a także uczestniczą w posiedzeniach zespołów oceniających i planujących ewentualne działania na wypadek powstania zagrożenia.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.

 PAP

drukuj