Wołomin: Min. M. Maląg przekazała promesę na Powstanie Powiatowego Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego

W Wołominie powstanie Powiatowe Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne. Promesę na ten cel przekazała w poniedziałek staroście wołomińskiemu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Jej wartość to 3 mln zł.

Szefowa resortu rodziny mówiła w Wołominie, że obowiązkiem państwa polskiego jest troska o osoby niepełnosprawne. Jej zdaniem, programy dedykowane tej grupie społecznej muszą być konkretne i realne.

Marlena Maląg zapowiedziała, że w tym roku wydatki na ten cel przekroczą 27 mld zł.

– To nie mają być programy tylko na papierze. To nie ma być tylko mówienie. To mają być konkretne programy, które będą wdrażane, realizowane, a przede wszystkim mają służyć konkretnym osobom. Kiedy porównamy rok 2015 do roku 2020, to liczby mówią same za siebie. Ponad 15 mld zł łącznego wsparcia w 2015 roku, dziś natomiast w budżecie 2020 roku jest ponad 27 mld złotych – podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Centra Opiekuńczo – Mieszkalne mają być miejscem w których osoby niepełnosprawne znajdą fachową opiekę. Centra to nie jedyne rozwiązania jakie rząd dedykuje niepełnosprawnym. To też m.in. „opieka wytchnieniowa” i usługi opiekuńcze.

RIRM

drukuj