fot. PAP/Jacek Turczyk

Wizyta prezydenta Dudy w Jordanii

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczynają dziś wizytę w Jordanii. Para prezydencka przybyła do tego kraju wczoraj. Podczas trzydniowej wizyty w Jordanii prezydent spotka się m.in. z królem Abdullahem II, weźmie udział w otwarciu seminarium nt. współpracy przemysłów zbrojeniowych, spotka się też z przedstawicielami Kościołów w Jordanii.

Główne tematy planowanych rozmów to proces pokojowy na Bliskim Wschodzie oraz współpraca gospodarcza.

Ważnym elementem wizyty będzie także kwestia dyskusji o relacjach międzyludzkich, społecznych, relacjach międzyreligijnych takich, które wsparłyby proces pokojowy – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski i dodał, że prezydent Andrzej Duda pojechał do Jordanii z pomocą humanitarną dla uchodźców.

Będzie również bardzo ważna dyskusja na temat tego, w jaki sposób pomóc chrześcijanom w tamtym regionie i w tamtych społeczeństwach, bo ta wojna przynosi nie tylko cierpienia, prześladowania i ludobójstwo na chrześcijanach, ale także zmienia społecznie tamten teren, gdyż chrześcijanie są wypędzani i mordowani. Te wspólnoty są dzisiaj w bardzo dramatycznej sytuacji. W Polsce odbył się kongres w obronie chrześcijan, więc prezydent Duda niejako czynnie wpisuje się w wysiłki obrony chrześcijan na Bliskim Wschodzie – zaznaczył Krzysztof Szczerski.

Akcja pomocy humanitarnej odbywa się pod patronatem Radia Maryja i TV Trwam.

Wizyta pary prezydenckiej w Jordanii zakończy się w poniedziałek.

RIRM

drukuj