fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Wielkopolskie: Zlikwidowana fabryka nielegalnych papierosów

Linię produkcyjną do wyrobu nielegalnych papierosów zlikwidowali w powiecie pleszewskim (Wielkopolskie) funkcjonariusze Straży Granicznej. Wartość towaru szacuje się na ok. 3 mln zł. Zatrzymano trzech Białorusinów, którzy trafili do aresztu.

O akcji poinformował rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. Andrzej Juźwiak.

Przeprowadzili ja w ubiegły czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej z Władysławowa i Kalisza przy wsparciu Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W działaniach brali też udział przedstawiciele firmy tytoniowej, której marką znakowane były wyroby z nielegalnej fabryki.

„W jednej z nieruchomości funkcjonariusze zastali przy produkcji papierosów trzech mężczyzn w wieku 29, 47 i 53 lat. Wszyscy to obywatele Białorusi. Zabezpieczono około dwóch ton krajanki tytoniowej i trzysta kartonów, w których łącznie było milion dwieście tysięcy papierosów. Zajęto urządzenia do wytwarzania produktów tytoniowych, w tym kompresory, agregaty prądotwórcze oraz komponenty do produkcji” – wyjaśnił Andrzej Juźwiak.

Ustalono, że maszyny mogły wyrabiać 3 tysiące papierosów na minutę, a wartość towarów i urządzeń oszacowano na prawie 3 mln zł.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Pleszewie zastosował wobec trzech cudzoziemców areszt. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie.

PAP

drukuj