fot. PAP/Tytus Żmijewski

Wielkopolskie: trzy osoby poszkodowane w wypadku w elektrowni w Koninie

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w konińskiej elektrowni Pątnów – poinformował oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie asp. sztab. Marcin Jankowski.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 14. Poszkodowani to trzej pracownicy elektrowni, w wieku 36 do 54 lat. Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie asp. sztab. Marcin Jankowski powiedział, że mężczyźni zostali dotkliwie poparzeni. Obecnie wszyscy znajdują się na oddziale chirurgii konińskiego szpitala.

„Mężczyźni obsługiwali urządzenie o nazwie młyn węglowy. Twierdzili, że prawdopodobnie dostała się do tego urządzenia zbyt duża ilość węgla, który przydusił ogień. Pracownicy ci chcieli sprawdzić, czy tak się rzeczywiście stało i uchylili drzwi. Wtedy do środka urządzenia dostał się tlen i nastąpił gwałtowny samozapłon tego nagromadzonego węgla, a z pieca na zewnątrz wydostał się ogień” – mówił Marcin Jankowski.

Jak zaznaczył Jankowski, obecnie na miejscu zdarzenia prowadzone są policyjne oględziny.

„Prawdopodobnie sprawa będzie prowadzona jako wypadek przy pracy (…). Na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o tym, czy prokuratura zdecyduje się na postawienie jakichkolwiek zarzutów w sprawie” – powiedział Marcin Jankowski.

PAP/RIRM

drukuj