fot. flickr.com

Więcej czasu na złożenie oświadczenia ws. zamrożenia cen prądu – Sejm przyjął nowelizację

Sejm przyjął jednogłośnie nowelizację ustawy o cenach prądu. Tym samym posłowie przesunęli okres, w którym można składać wnioski o zamrożenie cen energii, m.in. mikro i małe firmy mają czas do 13 sierpnia.

Głosowanie nad nowelą poprzedziła burzliwa dyskusja. Politycy PO zarzucali rządowi, że dał zbyt mało czasu podmiotom na złożenie wniosku. Firmy energetyczne odwiedziła połowa uprawnionych osób.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że posłowie poprzez zmianę terminu wychodzą na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy są na urlopach.

– Wszystkie oświadczenia zostały przyjęte. Mamy natomiast informację, że spora grupa osób jest na wczasach zagranicznych. Te osoby wiedziały o tym, ale zapomniały, bo nawet dostałem maila, że osoba przeprasza, bo zapomniała, że trzeba złożyć oświadczenie, ale tego nie zrobiła. Zatem wychodzimy naprzeciw tym osobom i posłowie postanowili, że o dwa tygodnie trzeba przedłużyć ten okres – mówił minister Tchórzewski.

Przypominamy, że ze składania oświadczeń zwolnione są gospodarstwa domowe. Dzięki ustawie wszyscy odbiorcy energii elektrycznej oszczędzą w ciągu 2019 r. 8 mld zł.

RIRM

drukuj