PAP/Tomasz Gzell

Wicepremier P. Gliński wręczył stypendia szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wicepremier prof. Piotr Gliński wręczył w poniedziałek stypendia szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego studentom uczelni artystycznych. Gala odbyła się w sali Balowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród wyróżnionych jest 79 studentów.

Minister kultury Piotr Gliński powiedział, że jest to nagroda, jaką państwo przekazuje tym najwspanialej utalentowanym, ale także tym, którzy potrafią ten talent pielęgnować. Wicepremier złożył też życzenia stypendystom.

– Jak doskonale wiemy, talent to jeszcze nie wszystko, ale wy, młodzi stypendyści, jesteście przykładem połączenia talentu i pracy. To najlepsze połączenie, dzięki któremu sztuka i kultura mogą się rozwijać. Niewątpliwie przeplata się to poczucie satysfakcji z nadzieją odczuwaną u progu własnej kariery. Życzę państwu, żeby to stypendium, na które tak ciężko pracowaliście, było dobrą wróżbą na przyszłość, na dobry debiut po studiach i całe życie – wskazał.

Stypendium ministra kultury wynosi 16 tys. zł i jest wypłacane jednorazowo. Stypendystą może być student, który może już wykazać się pewnym dorobkiem. Chodzi o laureatów międzynarodowych lub ogólnopolskich konkursów, festiwali.

RIRM

drukuj