PAP/EPA

We wtorek w  Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i wschodzie gdzieniegdzie rozpogodzenia.

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Skandynawią i północnym Atlantykiem. Przemieszczały się będą fronty atmosferyczne. Europa południowa znajdzie się pod wpływem wyżów z głównym centrum w rejonie Morza Azowskiego.

Polska będzie na skraju niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Skandynawią. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny związany z tym niżem. Z zachodu będzie napływało powietrze polarne morskie, po przejściu frontu chłodniejsze. Spadek ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahało.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i wschodzie gdzieniegdzie rozpogodzenia. W północno-zachodniej połowie kraju opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st. nad morzem, około 10 st. w centrum, do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny – w porywach do 65 km/h, w Karpatach porywy do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie początkowo również rozpogodzenia. Opady deszczu przemieszczające się z północnego zachodu na południowy wschód. Na terenach podgórskich opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach – śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. do 4 st.; na terenach podgórskich od -1 st. do 0 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 65 km/h, w Karpatach porywy do 80 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj