fot. Monika Bilska

We wtorek w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie oraz miejscami w Wielkopolsce duże

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia wraz z rejonem Morza Bałtyckiego oraz południowo-wschodnia część Morza Śródziemnego znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych, nad pozostałym obszarem dominować będzie wyż z centrami nad Hiszpanią i Bałkanami.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Bałkanami, w ciągu dnia od zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z rozległym niżem znad Morza Norweskiego. Kraj pozostanie w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie się wahać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie oraz miejscami w Wielkopolsce duże. Na północnym wschodzie słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwe również opady deszczu lub mżawki. Na północnym wschodzie początkowo gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od -1 st. na południowym wschodzie do 4 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby, na wschodzie i Pomorzu miejscami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie kraju miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -7 st. na południowym wschodzie, około -1 st. w centrum do 2 st., 3 st. na morzem. W kotlinach karpackich możliwe spadki temperatury do -14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

PAP

drukuj