fot. KPRM/Daniel Gnap

Wciąż poszukiwani są pracownicy do powstającego na Stadionie Narodowym w Warszawie szpitala

Personel medyczny oraz wolontariusze mogą się zgłaszać do pracy w szpitalu, który powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym celu rząd uruchomił specjalną infolinię oraz stronę internetową szpitalnarodowy.pl.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział, że do pracy w tymczasowym szpitalu potrzebnych jest ponad 500 osób.

– Przede wszystkim lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni i sanitarni oraz ratownicy medyczni i ratownicy po kursie pierwszej pomocy – wymienił minister.

Michał Dworczyk wskazał też na pozytywny oddźwięk, z jakim spotkał się projekt budowy szpitala na Stadionie Narodowym.

– W tej chwili – a przypomnę, że projekt został upubliczniony w poniedziałek – zgłosiło się ponad 160 osób z personelu medycznego, czyli pielęgniarek, lekarzy, ratowników medycznych i sanitariuszy. To świadczy o dużym zrozumieniu i solidarności, która dzisiaj jest nam bardzo potrzebna. O to też apelujemy – powiedział Michał Dworczyk.

Szef KPRM poinformował również, że szpital na Stadionie Narodowym budowany jest w trzech etapach. Pierwszy obejmuje 300 łóżek do leczenia tlenowego dla chorych na COVID-19. Drugi – 500 łóżek. W trzecim etapie, wraz z rozwojem epidemii, szpital zostanie rozszerzony do 1000 łóżek.

Obecnie na Stadionie Narodowym budowane są śluzy, które będą oddzielały strefy czyste od zakażonych. Zwożony jest też sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych oraz przygotowywane instalacje elektryczne oraz instalacja tlenowa.

 

RIRM

drukuj