fot. PAP/EPA

W. Waszczykowski: Zakładamy, że D. Trump pojawi się w Polsce wieczorem 5 lipca

Osobiste spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza – tak ma wyglądać wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Według szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, Trump ma być w Polsce późnym wieczorem 5 lipca.

Na briefingu prasowym po spotkaniu szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Peterem Szijjarto w Warszawie, Waszczykowski był pytany o szczegóły wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

„Ta wizyta jest dopiero przygotowywana. (…) Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, iż prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program będzie odbywał się 6 lipca do wczesnych godzin popołudniowych” – mówił minister Witold Waszczykowski.

Szef MSZ poinformował, że w ramach wizyty planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

„Na pewno (będą) osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja – jak się spodziewamy – sekretarzy obrony, być może sekretarzy stanów i szefa agencji bezpieczeństwa, to będzie wtedy spotkanie w szerszym formacie” – podkreślił.

„W następnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza” – zaznaczył Witold Waszczykowski.

Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski.

„Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona” – dodał minister Witold Waszczykowski.

PAP/RIRM

drukuj