fot. Piotr Zwardoń

Warsztaty dla młodzieży „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” w Tomaszowie Mazowieckim

Czwartek był drugim dniem warsztatów medialnych w Tomaszowie Mazowieckim. Inicjatywa organizowana przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest możliwa dzięki wsparciu z 1% przekazywanego na Fundację Nasza Przyszłość.

Warsztaty dla młodzieży pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”, organizowane przez toruńską uczelnię odbywają się w Tomaszowie Mazowieckim nie po raz pierwszy.

– Warsztaty równie interesujące jak zeszłoroczne, niezwykle intensywne, aktywne, angażujące młodzież – mówi Monika Migała z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

Młodzi nie kryją zadowolenia z warsztatów.

– To jest bardzo fajna odskocznia od naszych zajęć. Plus, możemy się tu dużo nauczyć – mówi jedna z uczestniczek warsztatów.

– Jest bardzo interesująco i naprawdę nie mieliśmy takiego pojęcia jak to wszystko wygląda. Bardzo ciekawa przygoda – dodaje inna.

– Podoba mi się przedstawienie całego sposobu nagrywania, jak się stosuje różne kamery do uzyskiwania pożądanego efektu, używanie green screena, aby osiągnąć efekt, którego by się w inny sposób nie osiągnęło. Ciekawi mnie w miarę taka rzecz – kulisy telewizyjne – podkreśla jeden z uczestników warsztatów

– Poznajemy różne metody zastosowane w mediach i pomimo tego, że byłam na nich rok temu to ciągle dowiaduje się nowych rzeczy – wskazuje kolejna uczestniczka.

Warsztaty medialne dla młodzieży „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” finansowane są z 1% przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość. Również i w tym roku rozliczając swój podatek można przekazać jego część na wsparcie fundacji.

TV Trwam News

drukuj