fot. flickr.com

Warszawa: prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie znieważenia prezydenta RP

Do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga skierowano akt oskarżenia w sprawie znieważenia prezydenta RP oraz znieważenia i stosowania przemocy wobec osób zbierających podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy – poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga przeciwko Remigiuszowi B. skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

„Mężczyzna stanął pod zarzutami publicznego znieważenia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poprzez wypowiadanie pod jego adresem słów powszechnie uznanych za obelżywe, jak również stosowania przemocy oraz znieważania dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się zbieraniem podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” – podała prokuratura.

Dodała, że do zdarzenia doszło 29 lutego 2020 r. na ulicy Męcińskiej w Warszawie.

„Czynności wykonane w toku śledztwa pozwoliły na ustalenie, że zachowanie sprawcy miało charakter występku chuligańskiego i było podjęte w sposób publiczny i bez powodu. Oskarżony w trakcie śledztwa nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień” – poinformowała prokuratura.

Remigiusz B. nie był uprzednio karany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

PAP

drukuj