fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

W WSKSiM w Toruniu startują dziś kolejne studia podyplomowe

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu startują dziś kolejne studia podyplomowe.

W semestrze letnim uczelnia rozpoczyna kształcenie na czterech kierunkach: Relacje międzynarodowe i dyplomacja, Polityka ochrony środowiska, Master of Business Administration – studia z zakresu zarządzania, a także nowość – Mediacje pojednawcze w rodzinie. Władze uczelni wskazują, że to jedyne w Polsce studia w zakresie mediacji skoncentrowanych na rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych i małżeńskich.

Kierunek ten – oprócz przekazania teorii – ma na celu przygotowanie praktyczne – poinformowała na antenie Radia Maryja dziekan dr Dorota Żuchowska.

Chcielibyśmy, żeby to przede wszystkim był aspekt praktyczny, czyli przygotowanie naszych absolwentów do samodzielnego prowadzenia mediacji zalecanych przez sąd, w szczególności w trudnych sytuacjach mediacji małżeńskich i rodziny, ale aby też dostarczyć te wszystkie narzędzia psychologiczne pozwalające na diagnozowanie sytuacji emocjonalnej osoby, której udziela się pomocy, czy też kwestie etyczne związane z prowadzeniem mediacji – wskazała dr Dorota Żuchowska.

Z kolei po raz drugi ruszają na uczelni prestiżowe studia z zakresu zarządzania – MBA. Jest to kierunek skierowany do osób pracujących lub przygotowujących się do objęcia stanowisk kierowniczych. Wykładowcami są eksperci z Polski i z zagranicy.

Rozpoczynające się dziś studia podyplomowe potrwają dwa semestry. Przeznaczone są dla osób posiadających wykształcenie wyższe.

RIRM

drukuj