fot. pixabay.com

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami przelotne opady deszczu. Na Pomorzu i w obszarze od Mazowsza po Karpaty burze, lokalnie z gradem

Jak informuje IMGW, nad północno-wschodnią, wschodnią, centralną i południową Europą pogodę będzie kształtował wyż z centrami nad Zatoką Ryską, Austrią i Morzem Śródziemnym. Na zachodzie i północnym zachodzie kontynentu będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, w gorącym powietrzu napływającym ze wschodu i południowego wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i powoli będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami przelotne opady deszczu, a na Pomorzu i w obszarze od Mazowsza po Karpaty burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. C do 32 st. C; na Helu i w rejonach podgórskich Karpat od 24 st. C do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami słabe opady deszczu i lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 17 st. C do 22 st. C; chłodniej na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich od 14 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP

drukuj