fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

W Skawinie odbył się piknik „Rodzina Sercem Małopolski”

„Rodzina Sercem Małopolski” – pod tym hasłem odbył się piknik rodzinny w Skawinie. Dla dzieci była to okazja do zabawy, a dla rodziców możliwość skorzystania z informacji i fachowej pomocy w ramach programu Rodzina 500 plus.

Piknik w Skawinie to wiele atrakcji dla dzieci i okazja na wspólne spędzanie czasu z rodziną. Nie bez powodu piknik w Skawinie odbył się pod hasłem „Rodzina Sercem Małopolski”.

– Hasło, które my promujemy w Małopolsce to „Rodzina Sercem Małopolski”, bo chcielibyśmy żeby rodzina była sercem Małopolski, by była sercem naszej Ojczyzny – wskazał Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.


Dlatego rodzina może liczyć na wsparcie ze strony rządu. Podczas pikniku rodzice mogli odwiedzić miasteczko „500 plus” przygotowane przez ministerstwo rodziny i zasięgnąć informacji o programie.

– Spotykamy się z mieszkańcami Małopolski, aby informować o programie i o zmianach, jakie zaistniały od 1 lipca – tłumaczył wojewoda. 

Zmianach, dzięki którym z programu Rodzina 500 plus może korzystać każda rodzina bez względu na liczbę dzieci. Do tej pory wpłynęło już ponad 150 tys. wniosków, a to dzięki prostym procedurom i szerokiej akcji informacyjnej.

– Akcja informacyjna o programie dała efekty i ludzie wiedzą, co i kiedy mają zrobić, chociaż wciąż warto powtarzać, żeby nie czekać zbyt długo, a najważniejsze – najpóźniej wniosek złożyć do końca września – mówił Jacek Kowalczyk, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. 

A formalności nie są skomplikowane.

– Formularz jest tak prosty, że samo przygotowanie wniosku trwa dosłownie kilka minut – wyjaśnił Jacek Kowalczyk.

Wielu rodziców z niecierpliwością oczekuje już na rozpatrzenie wniosku.

– Na pewno będzie to duża pomoc i całkiem inaczej można patrzeć na budżet rodzinny – powiedział Jarosław Kupiec, ojciec dwójki dzieci. 

Takie wsparcie finansowe pozwoli polskim rodzinom podnieść jakość życia.

– Ten program przywrócił poczucie godności. Poczucie, w którym nie ma tego lęku, co z najbardziej potrzebnymi opłatami – mówił Jacek Kowalczyk, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj