PAP/Wojciech Pacewicz

W Lublinie odbyła się konwencja PiS

Stawka wyborów samorządowych jest oczywista – albo stara władza, stare układy, albo dobra zmiana dla ziemi lubelskiej, dla Polski. W takich słowach prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się do uczestników kolejnej konwencji samorządowej tym razem odbywającej się w Lublinie.

Chcemy prowadzić politykę jedności i zrównoważonego rozwoju – mówił prezes PiS. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość potrafi naprawiać system podatkowy i zbierać środki na prowadzenie tej polityki.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie pieniądze są najważniejsze, ale także współpraca, która powinna być budowana na fundamencie patriotyzmu.

– Patriotyzmu ogólnopolskiego i patriotyzmu lokalnego. Dla polityków dobrej zmiany, dla dobrych polskich polityków. Polska musi być najważniejszym miejscem na świecie. A znów cytując taśmy nie może być tym „s” – nie będę rozwijał tego słowa, od którego trzeba uciekać, żeby został dużym misiem. Tak proszę państwa – to musi być podstawa, bo tylko dzięki temu można budować to, co jest podstawą podstawy dobrej polityki. To jest wiarygodność. Nasza partia, Prawo i Sprawiedliwość, jest wiarygodna, bo dotrzymuje obietnic – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Głos zabrał też premier Mateusz Morawiecki. Nasi konkurenci składają puste obietnice, my obietnic dotrzymujemy – powiedział szef rządu. Zapewnił, że dopóki będzie rządził PiS wystarczy pieniędzy na programy społeczne, drogi na Lubelszczyźnie.

– O co toczy się ta gra? Właśnie o to, żeby realizować nasze programy społeczne – 500 plus, 300 plus. Wyprawka, którą też obiecaliśmy w kwietniu i zrealizowaliśmy. Obniżony CIT, który też jest przecież ubytkiem dla budżetu i zrealizowaliśmy. Mniejszy ZUS dla małych przedsiębiorców, tych najmniejszych też jest ubytkiem w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – dotrzymaliśmy tego słowa. I w wielu innych przypadkach dotrzymaliśmy tego słowa. Mieszkańcy Lubelszczyzny teraz wybierają między tymi, którzy składają puste obietnice – PO jak puste obietnice – a nami, Prawem a Sprawiedliwością – akcentował Mateusz Morawiecki.   

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Lubina Sylwester Tułajew zadeklarował, że jeżeli wygra wybory, będzie ściśle współpracował z rządem. Mieszkanie plus czy bezpłatne obiady dla uczniów – to zdaniem polityka – programy, których realizacja jest możliwa głównie przy wsparciu rządzących.

„Tylko ten kierunek może przynieść sukces” – mówił Sylwester Tułajew.

– Jako parlamentarzysta bardzo często odbieram i obserwuje działania niektórych samorządowców, którzy wręcz warczą na rząd, którzy nie korzystają z programów rządowych. To oczywiście nie służy gminom, nie służy powiatom, nie służy naszemu miastu. To trzeba zmienić. Ta współpraca musi być bardzo silna. I my, jako województwo lubelskie, ale przede wszystkim, jako miasto, musimy i będziemy współpracować z rządem Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Sylwester Tułajew.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a druga tura 4 listopada.

RIRM/TV Trwam News

drukuj