fot. flickr.com

W lipcu kolejne konsultacje strategiczne z związku z budową CPK

Trwają prace przygotowawcze nad budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W lipcu odbędą się kolejne konsultacje strategiczne, m.in. z przewoźnikami.

W ubiegłym miesiącu Centralny Port Komunikacyjny rozpoczął uzgodnienia strategiczne z podmiotami, z którymi będzie współpracował przy budowie inwestycji i jej działalności. Rozmowy toczyły się między przewoźnikami, zarządcami infrastruktury, operatorami cargo, dostawcami paliw czy firmami spedycyjnymi.

Dzięki dyskusji udało się wypracować 400 uwag oraz propozycji dotyczących przyszłej działalności portu. Chodzi o obsługę samolotów, obsługę pasażerską i zaplecza technicznego.

Jak zapowiedział dyrektor komunikacji CPK Konrad Majszyk, już w lipcu odbędzie się drugi etap konsultacji. Dołączą do nich przedstawiciele kolejnych specjalności, w tym m.in. zarządcy sieci przesyłowych, dostawcy nowych technologii oraz rozwiązań infrastrukturalnych typu smart. Dzięki tym rozmowom możliwe będzie zlecenie planu generalnego lotniska. Będzie zawierał przewidywany rozwój CPK na najbliższe lata. Plan powstanie jeszcze w tym roku, podobnie wtedy, gdy zostanie wyłoniony doradca strategiczny.

Ma to być międzynarodowy podmiot z doświadczeniem w realizacji tak wielkich inwestycji przesiadkowych. Według planów, Centralny Port Komunikacyjny powstanie do końca 2027 roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj