fot. PAP/Darek Delmanowicz

W Krynicy-Zdroju rozpoczyna się 29. Forum Ekonomiczne

„Europa jutra. Silna, czyli jaka?”od taki hasłem rozpocznie się dziś 29. Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele rządów i parlamentów, szefowie wiodących spółek, eksperci oraz naukowcy z całego świata.

Na Forum składa się ponad 200 paneli dyskusyjnych, wykładów oraz rozmaite prezentacje. Debata skupi się wokół ekonomii, polityki i spraw społecznych. Nie zabraknie też dyskusji poświęconych innowacjom, cyberbezpieczeństwu i ochronie zdrowia.

Europoseł dr Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista, uważa, że spotkanie w Krynicy to odpowiednie miejsce do debaty.

O Krynicy mówi się jako „polskim Davos”. Może jest to trochę na wyrost, ale jednak dochodzi tam do wielu spotkań, głównie przedsiębiorców, ale i przedstawicieli rządów krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Na początku było to realizowane jako przedsięwzięcie polsko-ukraińskie, a teraz od tej idei się zdecydowanie oderwało. Są tam przedstawiciele większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej. To jest dobre miejsce do debaty – wskazuje dr Kuźmiuk.

Forum Ekonomiczne uznawane za jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie środkowej. Co roku bierze w nim udział ponad 4 tys. osób. Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody, m.in. dla Człowieka Roku i Firmy Roku.

RIRM

drukuj