fot. tvp.info

W. Kosiniak-Kamysz na tzw. taśmach prawdy: Prezydent Krakowa J. Majchrowski „do perfekcji opanował rozgrywanie ludzi”

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski „do perfekcji opanował rozgrywanie ludzi” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Na kolejnych ujawnionych przez portal TVP Info taśmach z restauracji „Sowa i Przyjaciele” znajduje się zapis rozmowy Władysława Kosiniaka-Kamysza z Waldemarem Pawlakiem.

Władysław Kosiniak-Kamysz w wyborach samorządowych w 2010 r. kandydował do rady miasta Krakowa. Stratował z listy komitetu wyborczego Jacka Majchrowskiego. Znał zatem doskonale sytuację w Krakowie. Na kolejnych taśmach z restauracji „Sowa i Przyjaciele” ujawniono nagranie rozmowy Władysława Kosiniaka-Kamysza z Waldemarem Pawlakiem dotyczące prezydenta Jacka Majchrowskiego.

„On [Donald Tusk] już się chyba zaczął upajać właśnie tym, jak ludzie reagują, takim teatrzykiem. To zresztą też do perfekcji opanował Majchrowski. W rozgrywaniu ludzi na dworze. (…) I to też jest jego sukces, że potrafił różne środowiska poprzyciągać i je poukładać tak, że one się czasem pokłócą, później się pogodzą ze sobą i jadą z nim do przodu. Mówi, że tam widzieliście się ostatnio i że jest do dyspozycji w pełnym wymiarze” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Taśmy ukazują prawdę o apolityczności Jacka Majchrowskiego, o której było wiadomo od dłuższego czasu – wskazał politolog Jarosław Komorniczak.

– Jacek Majchrowski od dawna starał się przedstawiać jako prezydent bezpartyjny, prezydent wręcz może nawet antypartyjny. Tymczasem od wielu lat współpracuje z różnymi partiami politycznymi. Jego komitet wyborczy od lat stanowili działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego czy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W tych wyborach dołączyli do nich działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – podkreślił politolog Jarosław Komorniczak.

Tymczasem sam Jacek Majchrowski cały czas podkreślał, że jest niezależnym politykiem – przypomniał radny Prawa i Sprawiedliwości z Krakowa Michał Drewnicki.

– Wiele lat okłamywał, zwyczajnie okłamywał, mieszkańców Krakowa mówiąc, że jest całkowicie niezależny. Podczas gdy na taśmach słyszymy, że jest w pełni dyspozycyjny wobec PSL, a więc partii, której ludzie są bardzo często w strukturach urzędu miasta Krakowa – zaznaczył Michał Drewnicki.

Czy mieszkańcy Krakowa wezmą ten aspekt pod uwagę przy najbliższych wyborach – czas pokaże. Już w najbliższą niedzielę będziemy oddawać swój głos na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w wyborach samorządowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj