fot. PAP/Grzegorz Momot

W Bieszczadach dobre warunki; coraz więcej turystów

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Dziś rano notowano tam od 3 do 7 stopni Celsjusza; w górach coraz więcej turystów.

„Jest bezwietrznie. W bieszczadzkich dolinach jest pochmurnie, miejscami mgliście. W ciągu dnia temperatura powietrza będzie rosnąć; nawet do 20-22 stopni” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Według niego, „od kilku tygodni w Bieszczadach obserwuje się spory ruch turystyczny”.

„Z każdym dniem notujemy coraz większe zainteresowanie wyprawami w góry. Wśród turystów widoczną grupą są przede wszystkim wycieczki szkolne z różnych stron kraju” – zauważył ratownik dyżurny.

Jakub Dąbrowski przypomniał, że w okresie długiego, majowego weekendu np. Bieszczadzki Park Narodowy odwiedziło blisko 50 tys. osób.

„Przewidujemy, że zainteresowanie Bieszczadami znacznie wzrośnie też w okresie kolejnego długiego weekendu w okresie Bożego Ciała na przełomie maja i czerwca” – mówił.

Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR przypomniał, że na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje, ciepłą odzież i naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację „Ratunek”.

PAP/RIRM

drukuj