PAP/Tomasz Gzell

W 51 powiatach będą obowiązywać nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa

W 51 powiatach będą obowiązywać nowe obostrzenia związane z koronawirusem. 17 powiatów znajdzie się w strefie czerwonej, a 34 w strefie żółtej. Warszawa jest wśród miast z alertem, czyli zagrożonych trafieniem na listę miast z obostrzeniami.

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaktualizowaną listę powiatów objętych strefą żółtą i czerwoną.

– 17 powiatów jest czerwonych, a 34 powiaty są żółte – wskazał Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia przekazał także informacje dotyczące powiatów i miast objętych tzw. alertem. Między innymi powiaty: lipnowski, łowicki, krakowski i garwoliński oraz miasta: Włocławek, Suwałki i Warszawa za chwilę mogą trafić do strefy żółtej bądź czerwonej.

– Postanowiliśmy od przyszłego tygodnia zaostrzyć kryteria klasyfikacji poszczególnych miast i powiatów do stref czerwonych i żółtych – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Trwają konsultacje społeczne na temat zaostrzenia obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych.

– Przewidujemy, że te obostrzenia, czyli imprezy rodzinne w strefie zielonej – 100 osób, w strefie żółtej – 75, w strefie czerwonej – 50, ale także w strefie czerwonej zamkniecie lokali gastronomicznych powyżej godz. 22.00, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej żółtej i czerwonej będzie prawdopodobnie wprowadzony na dzień dzisiejszy w połowie października – podsumował Waldemar Kraska.

Obecnie w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki.

TV Trwam News

drukuj