fot. flickr.com

Uzdrowiska zawieszają swoją działalność

W związku z epidemią koronawirusa sanatoria i uzdrowiska zawieszają swoją działalność. Wszystkie skierowania, jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia, będą zrealizowane w późniejszym terminie.

W związku z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego uzdrowiska do odwołania zawieszają swoją działalność.

Pacjenci, którzy posiadają potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które miało się rozpocząć po 14 marca powinni pozostać w domu. Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących – wskazuje Barbara Nawrocka, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy.

Szczegółowych informacji udzielają oddziały wojewódzkie NFZ. Pracownicy Funduszu w całym kraju telefonują do osób, które miały w najbliższych dniach rozpocząć turnus leczniczy w uzdrowisku, aby poinformować ich o sytuacji.

TV Trwam News

drukuj