fot. twitter.com

Uroczystości pogrzebowe śp. prof. Jana Szyszko

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. prof. Jana Szyszko. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. W uroczystościach wezmą udział m.in. przedstawiciele władz centralnych, nauki i parlamentarzyści. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Były minister środowiska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, profesor nauk leśnych Jan Szyszko zmarł nagle w ubiegłym tygodniu. Miał 75 lat. W Sejmie zasiadał cztery kadencje. Resortem środowiska kierował trzykrotnie. Zasłużył się w działaniach w obronie polskiej przyrody, szczególnie Puszczy Białowieskiej.

Naród Polski zapamięta prof. Jana Szyszko m.in. jako obrońcę lasów polskich przed prywatyzacją – wspominał zmarłego w TV Trwam Dariusz Bąk, poseł i leśnik.

– Zainicjowana akcja przez pana prof. Jana Szyszko, żeby odbyło się referendum w sprawie przyszłości polskich lasów i polskiej ziemi, żeby jej nie wysprzedać, bo takie były różne działania nakierowane na to, żeby polska ziemia trafiła w obce ręce. Właśnie pan prof. Jan Szyszko jako poseł na Sejm RP (…) stanął na czele ruchu w obronie polskich lasów. Okazało się, że było to skuteczne działanie. Dzisiaj lasy polskie są państwowe, ogólnodostępne i służą całemu narodowi. (…) Ludzie powszechnie w Polsce o tym wiedzą i wielkim szacunkiem darzyli pana prof. Jana Szyszko – mówił poseł Dariusz Bąk.

W Ministerstwie Środowiska jeszcze dziś można wpisać się do księgi kondolencyjnej, by uczcić pamięć zmarłego prof. Jana Szyszko.

Natomiast dzisiejszy „Nasz Dziennik” przypomina, że Profesor jako jeden z pierwszych demaskował destrukcyjną ideologię, która pod pozorem ochrony środowiska implementuje lewicową dyktaturę. Dziennik opublikował ostatni wykład Profesora wygłoszony dwa dni przed śmiercią.

 

RIRM

drukuj