fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK: Zarzuty wobec przedsiębiorców budujących lokale na wynajem

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił zarzuty przedsiębiorcom budującym lokale na wynajem. Wątpliwości budzi m.in. sposób informowania o zasadach finansowania inwestycji.

Łącznie UOKiK postawił zarzuty trzem spółkom.

– Są to CGA Invest, Infinity Zieleniec Ski&Spa oraz przedsiębiorcy z grupy Gent Holding – wyjaśnia prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Zarzuty dotyczą nieprawidłowego informowania o bezpieczeństwie inwestycji oraz nieudzielenia informacji lub udzielania mylnych informacji o zasadach finansowania inwestycji – informuje Tomasz Chróstny.

– Spółki sugerują, że budują lokalne w znacznym stopniu z własnych środków oraz z kredytów bankowych. Tymczasem główne źródło finansowania to środki zgromadzone z emisji obligacji korporacyjnych, zaciągania pożyczek oraz przyjmowania wpłat na poczet z przedsprzedaży lokali – wskazuje prezes UOKiK.

Ponadto – jak alarmuje UOKiK – spółki w wygodny dla siebie sposób informowały inwestorów o stopie zwrotu z inwestycji. Zawyżały realne stopy zwrotu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może nałożyć na przedsiębiorców karę w wysokości do 10 proc. rocznego obrotu.

TV Trwam News

drukuj