[TYLKO U NAS] M. Błaszczak: Jeśli jakiś kraj decyduje się na przyjęcie migrantów, nie może przerzucać odpowiedzialności za tę decyzję na innych

Jeśli jakieś państwo decyduje się na przyjęcie tych migrantów – a tak było w przypadku Niemiec, kanclerz Niemiec podjęła decyzję o otworzeniu granicy niemieckiej – to nie może potem przerzucać odpowiedzialności za swoje decyzje na inne państwa. Legalna polityka migracyjna jest właśnie polityką krajową – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA odniósł się do środowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii Europejskiej. Zwrócił uwagę, że do unijnych polityków powoli przebija się świadomość, iż migracja powiązana jest z nasilaniem się działań terrorystycznych.

– Jest pewien symptom otrzeźwienia. Nawiązuję tu do słów włoskiego ministra spraw wewnętrznych, który powiedział o działaniach włoskich, zmierzających ku temu, żeby uszczelnić szlak przerzutu migrantów, bo to w zasadzie są migranci z północnej Afryki, do Europy przez Morze Śródziemne poprzez odsyłanie statków czy też łodzi do Libii. To jest bardzo dobre posunięcie. Więcej, minister spraw wewnętrznych powiedział, że tego rodzaju działania zmniejszają ryzyko zamachów terrorystycznych w Europie – przypomniał Mariusz Błaszczak.

Minister zauważył, że decyzja rządu PO-PSL o przyjęciu migrantów do Polski była złą drogą, czego dowodzi przykład krajów zachodniej Europy, a szczególnie Francji, gdzie wciąż obowiązuje stan wyjątkowy.

– Nasi poprzednicy zgodzili się na przyjęcie muzułmańskich migrantów z północnej Afryki i z Bliskiego Wschodu, a więc szli tą drogą, która zachód Europy zaprowadziła do stanu, w którym we Francji jest np. stan wyjątkowy, w którym są zamachy terrorystyczne, bo ci ludzie, napływający to Europy, stanowią naturalne zaplecze dla terrorystów islamskich – zaznaczył gość „Polskiego punktu widzenia”.

Polski rząd stoi na stanowisku, że polityka Unii Europejskiej w pierwszej kolejności powinna polegać na uszczelnianiu jej granic zewnętrznych – wyjaśnił.

– Polityka unijna powinna polegać na uszczelnianiu granic zewnętrznych Unii Europejskiej. […] To jest stanowisko obecnego polskiego rządu. My konsekwentnie zapewniamy szczelność wschodniej granicy Polski, która jest granicą zewnętrzną UE mimo presji migracyjnej – szczególnie w Terespolu – mimo tego, że jesteśmy atakowani za taką postawę np. przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara czy przez organizacje pozarządowe. Straż Graniczna spełnia swoje obowiązki, spełnia swoją rolę. Granica jest szczelna – powiedział szef resortu spraw wewnętrznych.

Mariusz Błaszczak wymienił trzy główne kwestie, które – w jego opinii – leżą u podstaw problemu migracyjnego w Europie: ideologię multikulturalizmu, poprawność polityczną oraz uderzenie w chrześcijański fundament cywilizacji europejskiej.

– Problem jest w ideologii, w skrajnej lewackiej ideologii multikulturalizmu, w twierdzeniu, że ci ludzie się zintegrują, w twierdzeniu, że Europa „wchłonie” tych ludzi, w niezauważaniu podstawowych rzeczy, że ci ludzie przyjeżdżając do Europy, nie chcą się integrować. Oni starają się narzucić swoją cywilizację, swoją kulturę, swoją wrażliwość Europejczykom. Problem jest również w poprawności politycznej, bo nie można oficjalnie na ten temat mówić. We Francji przyjęto ustawę, która może spowodować, że jeśli polityk będzie wypowiadał kwestie dotyczące oceny postawy muzułmańskich migrantów z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, może zostać uznany za islamofoba i może zostać pozbawiony biernego prawa wyborczego do 10 lat. Trzeci powód to próba przeprowadzenia inżynierii społecznej, uderzenie np. w fundament naszej cywilizacji – tłumaczył.

Szef MSWiA zaznaczył, że w kontekście problemu z migrantami i terroryzmem dziwi postawa Komisji Europejskiej, która zamiast zająć się np. pomocą dla Francji, ingeruje w reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

– Dlaczego we Francji jest stan wyjątkowy? Dlaczego ograniczone są prawa obywatelskie Francuzów? Dlatego właśnie, że służby francuskie nie radzą sobie z zagrożeniem terrorystycznym. Proszę państwa, we Francji jest stan wyjątkowy. Mało kto o tym mówi. […] Tymczasem Komisja Europejska zamiast zastanawiać się, jak pomóc Francuzom, żeby ten problem rozwiązali, zastanawia się nad tym, jak zablokować reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce – zwrócił uwagę minister.

RIRM

  

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl