fot. twitter.com/zbigniewkuzmiuk

[TYLKO U NAS] Z. Kuźmiuk: otwarcie imigranckie może mieć podobne konsekwencje w Europie, jak wywołane przez Niemcy dwie wojny światowe

Niemcy zgotowali Europie dwie wojny światowe, a teraz to otwarcie imigranckie – w prawdzie ma inny charakter, ale niestety – może mieć w przyszłości również negatywne konsekwencje – mówił na antenie Radia Maryja w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” europoseł Prawa i Sprawiedliwości dr Zbigniew Kuźmiuk.

Poseł do Parlamentu Europejskiego odniósł się do wczorajszej debaty Merkel-Schulz (za trzy tygodnie odbędą się w Niemczech wybory do Bundestagu) i zwrócił uwagę, że kontrkandydat Angeli Merkel, Martin Schulz, „ma niewiele do powiedzenia w polityce krajowej”.

Funkcjonowanie w tym establishmencie brukselskim, unijnym, odrywa od spraw zwykłych ludzi i lewica zaczęła tracić. W tej chwili ma poparcie na poziomie 20-kilku proc., natomiast partia Angeli Merkel zbliża się do 40-procentowego poparcia – powiedział dr Zbigniew Kuźmiuk.

Europoseł zaznaczył, że wczorajsza debata jedyna debata, na życzenie Angeli Merkel niewiele zmieniła w rankingu sondażowym.

Merkel wyraźnie – jak się wydaję – tę debatę wygrała, choć oczywiście nie obyło się bez trudnych pytań. Martin Schulz próbował wykorzystać sprawę zaproszenia przez Merkel imigrantów do Europy i do Niemiec w 2015 r. Zaatakował ją, że nie skonsultowała tej decyzji choćby ze swoimi sąsiadami, jak np. z Polską – wskazał polityk, dodając, że Angela Merkel decyzji o przyjmowaniu imigrantów nie konsultowała z nikim.

Polityk wskazał, że polityka Niemiec ulegnie zmianie.

Jak sądzę, przede wszystkim nastąpi ograniczenie przyjmowania nowych imigrantów i będzie w sposób zdecydowany dochodziło do usuwania i wydalania z Niemiec wszystkich tych, którzy łamią prawo – zauważył dr Zbigniew Kuźmiuk, podkreślając, że Angela Merkel nie będzie chciała być zapamiętana jako „matka kalifatu”, tylko „matka rozsądku i dobrych perspektyw dla Niemiec”.

Angela Merkel złamała wszelkie zasady europejskie, prawo europejskie i konwencję dublińską, która reguluje funkcjonowanie strefy Schengen – powiedział europoseł, nawiązując do decyzji o przyjmowaniu uchodźców.

Dr Zbigniew Kuźmiuk zaznaczył, iż możliwe, że to będzie ostatnia kadencja Angeli Merkel, więc „fakt zapamiętania przez Niemców kanclerza, jako tego, który dał dobrą przeszłość Niemcom, będzie myślą przewodnią Angeli Merkel i w związku z tym będzie skłonna do racjonalnych zachowań, także w sprawach imigranckich”.

Niemcy zgotowali Europie dwie wojny światowe, a teraz to otwarcie imigranckie – w prawdzie ma inny charakter, ale niestety – może mieć w przyszłości negatywne konsekwencje – podsumował gość „Aktualności dnia”.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem dr. Zbigniewa Kuźmiuka można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj