fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] A. Siarkowska: W polityce powinniśmy się przekonywać argumentami, a nie inwektywami

W polityce powinniśmy się nawzajem przekonywać, rozmawiać posługując się argumentami, a nie inwektywami – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Siarkowska.

Polityk odniosła się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp. Stanisława Gądeckiego o szacunek i kulturę w debacie publicznej. [czytaj więcej]

Zdecydowanie potrzebujemy wzajemnego szacunku i kultury w debacie publicznej, bo Polska jest naszym wspólnym dobrem i o to powinniśmy wspólnie zabiegać – powiedziała Anna Siarkowska.

W polityce powinniśmy się nawzajem przekonywać, rozmawiać posługując się argumentami, a nie inwektywami. Niestety w polskiej polityce jest wiele agresji, w tym agresji słownej, a brak merytorycznej dyskusji. To jest coś, nad czym powinniśmy pracować i się zastanawiać -zwłaszcza w takim szczególnym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia – zaznaczyła polityk.

Jak dodała, to również media przyczyniają się do tego, że podczas rozmów o polityce ludzie często opierają się na emocjach, a nie na argumentach.

Brak wzajemnego poszanowania wynika z faktu, że ludzie przestają się wzajemnie słuchać. Jesteśmy trochę zakrzyczani przez media, które nie pozwalają czasem na refleksję nad rzeczywistością, na to, żeby samodzielnie pomyśleć. Za mało czytamy książek i za mało czasu spędzamy z rodziną. Jesteśmy pod stałym atakiem ze strony mediów. Media niestety też przyczyniają się do tego, że temperatura podczas rozmów o polityce mocno wzrasta. Ona przekracza granice rozsądku, opiera się na emocjach, a nie na argumentach. Żebyśmy ze sobą potrafili rozmawiać, warto czasami wyłączyć telewizor – wskazała poseł Anna Siarkowska.

RIRM

drukuj